Bio

Bojovým sportům se věnuje od svých šesti let, tedy od roku 1990. Začínal s tradičním karate, styl shotokan, kde dosáhl 5. Kyu. Později přešel na kung-fu k panu Romanu Hladíkovi (zasadil se o rozvoj kung-fu a též kickboxu v ČR), který ho přivedl ke kickboxu a to na styl point-fighting. U Romana Hladíka trénoval do roku 2000 a složil zde zkoušku na 1.Dan (černý pás) v kickboxu. Poté přešel do nejúspěšnějšího tuzemského oddílu "TEAM FIGHTERS" pod vedením Miroslava Sobotky (bezpochyby jedna z nejdůležitějších postav českého kickboxingu, dlouholetý trenér české reprezentace), který ho přivedl také k freestyle karate.

V roce 2004 ukončil aktivní kariéru v point-fightingu a začal se naplno věnovat freestyle karate. Opustil Team Fighters a spolu s Janem Sýkorou (zakladatel serveru nogravity.cz a velký propagátor freestyle karate v ČR) založil “TEAM NOGRAVITY“, který se v následujících letech stal nejúspěšnějším domácím týmem a jedním z nejúspěšnějších týmů ve freestyle karate v celé Evropě.

Jak v point-fightingu, tak ve freestyle karate během své aktivní činnosti dokázal vyhrát spousty českých i zahraničních turnajů včetně mistrovství Evropy i světa. Všechny tyto nabyté zkušenosti z bojových sportů začal uplatňovat v trenérské činnosti a to ve všech velkých fitcentrech: Factory Pro, BBC, R5, Blue Orange, WorldClass (zde působil jako Exklussive instruktor). Sestavoval a vytvářel choreografie různých lekcí: Core Express, Cardio Express, Stretch Express, Get In Shape, ADK, Fit-Box.

V poslední době se David Stránský věnuje kondičním tréninkům pro vrcholové sportovce a též i osobním tréninkům. V roce 2011 zakončil svojí sportovní kariéru v Top Ten Teamu ČR, kde mu byl opět trenérem Miroslav Sobotka.